
Een dag zo vol verrassingen...
dat wij het ook niet precies weten.
Zeker is dat u gaat genieten.
Laarzen aan. In de bijboot.
Uitstappen op het harde...>
Een avontuurlijke tocht naar zeehonden
en andere zeedieren. Ontdek wat je nog niet wist van de zee, zowel boven water als onder water! De schepen van het...>
Leuk leerzaam en lekker!
Dompel je onder in de stilte en rust van de Wadden. Stap aan boord van de Neptunus en vaar en wandel een dag mee met onze...>
Gedurende het seizoen vertrekt de Neptunus van Recreatiebedrijf Wad-Anders bijna dagelijks vanuit de haven van Den Oever richting het Wad. Veel sportvissers weten...>
Een avontuurlijke tocht naar zeehonden en andere zeedieren.
Ontdek wat je nog niet wist van de zee, zowel boven water als onder water!
De schepen van het Wadvissersgilde nemen je mee naar de mooiste plekjes van de Waddenzee, die vanaf de dijk niet te zien zijn.
U bezoekt de Wieringer gronden en er wordt van alles over het bijzondere gebied verteld.
Met een sleepnet wordt naar boven gehaald wat de zee voor het oog verborgen houdt: het onderwaterleven, van kriebelige krabbetjes tot glazige garnaaltjes. Je krijgt de mogelijkheid om de zeedieren van dichtbij te bewonderen.
Vanaf het dek is het bovenwaterleven goed te zien: duizenden zeevogels in alle soorten en maten. Bij laag water kun je de zeehonden op de zandbanken bekijken.
Speur de zee af met een verrekijker, snuif de zilte zeelucht op en geniet van de zon en de serene rust.
Arrangement De Zee Leeft!
Ongeveer 2,5 uur durende tocht
Inbegrepen zijn:
-sleepnetvissen
-uitleg bij de watertafel
-koffie met wat lekkers
Een prachtig (educatief) arrangement. Ook zeer geschikt voor o.a. schoolklassen
of als vakantie-uitje met de familie.
Vaartijden van maandag t/m vrijdag;
Afvaart 11:30 uur
Aankomst 14:00 uur
Vaartijden zaterdag & zondag;
Afvaart 10:00 uur
Aankomst 12:00 uur
Volwassenen € 12,50,- p.p.
Kinderen (tot 7 jaar) € 10,- p.p.
Wilt u speciaal eens met ons meevaren gedurende de vakantie?
Losse opstapdagen in 2012 zijn;
2 en 5 mei
16, 17, 18 19, 20, 21 en 22 juli
6, 7, 8, 9, 10, 11 en 12 augustus
16 en 24 oktober
(alle data onder voorbehoud)
Voor de volledige lijst van ’de zee leeft’ van de Gildebroeders
klik op de button van het Wadvissersgide.
KENT U NEPTUNUS?
Neptunus is een figuur uit de Romeinse mythologie. Hij was oorspronkelijk een god van de golven en al het stromend water; Pas later werd Neptunus een god van de zee, zoals blijkt uit het feit dat men hem Salacia, een personificatie van de zilte baren, tot gemalin gaf.
TRADITIE
Het is in de zeevaart nog steeds een traditie dat bij het passeren van de evenaar Neptunes aan boord komt ten einde degene die dat nog niet eerder waren tot zeelieden te dopen.De rol van Neptunus wordt veelal door de bootsman waargenomen.
SCHEEPSJOURNAAL
We zijn druk bezig met de voorbereidingen voor weer een prachtig nieuw vaarseizoen